Mimo seniora, aktivan vikend je i iza mladića iz naše Škole nogometa, koji su bili na teškim iskušenjima u Rijeci i Zagrebu. Nažalost, na tim iskušenjima nisu se dobro proveli. Serija sjajnih juniora stala je kod Rijeke, dok su pioniri i kadeti upisali uvjerljive poraze kod Dinama.
Juniori su uoči ovog kola nanizali pet uzastopnih pobjeda i kod Rijeke su otputovali puni samopouzdanja. Osim toga, tri boda mogla su ih gurnuti na treće mjesto, no na isto su pikirali i domaćini, koji su na kraju bili uspješniji. Povela je Rijeka već na početku, a onda je Aščić nakon pola sata igre svojim petim golom u posljednje tri utakmice poravnao rezultat. Pet minuta kasnije domaćini su vratili vodstvo, a za 3:1 zabili su u zadnjim minutama utakmice.
S obzirom na male razlike na ljestvici, juniori su sad skliznuli na osmo mjesto, a već u petak čeka ih nova jaka utakmica. Ovaj put protiv Hajduka, kojeg će ugostiti u Cvetkovcu u petak u 11 sati. Samo par dana kasnije, u utorak, 5. svibnja, naše juniore čeka finale Kupa protiv zagrebačkog Dinama. Taj dvoboj igrat će se u Križevcima, kako trenutačno stvari stoje, od 17 sati.
Kadeti i dalje muku muče s jednom pobjedom u 23 odigrane utakmice, odnosno 11 osvojenih bodova pa im nitko nije davao velike šanse ni uoči Maksimira, gdje su igrali kod vodećeg Dinama. Domaćini su bili superiorni i u 50-ak minuta utrpali šest komada, a da taj poraz ne izgleda precrno pobrinuo se Niko Mandić s dva gola. Dakle, kadeti su poraženi 6:2. Isti broj pogodaka primili su i pioniri kod istog protivnika, s time da su oni zabili jedan manje. Taj počasni gol bio je djelo Lovre Mamule.
Pioniri, koji su bili odlični i pri vrhu ljestvice u prvom dijelu sezone, sad su upali u krizu rezultata i pali na peto mjesto. Na ruku treneru Galincu ne ide ni činjenica da je ostao bez najboljeg igrača i reprezentativca Horvata, koji je prebačen u kadetski uzrast kako bi se dodatno razvijao. U sljedećem kolu kadeti i pioniri ugostit će vrlo jaku Lokomotivu, a ti susreti igraju se na Apašu u nedjelju u 10 i 12 sati.
JUNIORI: Radalj, Blažotinec, Sović, Šušković, Sokač, Papac, Marić, Vicić, Geci, Bilješko, Aščić. UŠLI: Berisha, Medaković, Tomić, Živković, Vučković, Mandić. TRENER: L. Prvčić
KADETI: Sokač, Jerčinović, Živković, Jelavić, Ivec, Mandić, Vidaković, Gluhak, Bosek, Mitrović, Horvat. UŠLI: Pintarić, Danković, Škurdija, Niče, Novak, Agić. TRENER: G. Volf
PIONIRI: Celovec, Trakoštanec, Urbanek, Ivanović, Žužić, Vuković, Stažnik, Mamula, Blagojević, Kliček, Topić. UŠLI: Balent, Bartolin, Bahnik, Valent, Volf, Filipović, Ružić. TRENER: K. Galinec



.webp)



%201.png)


