Filip Mažar prvi je novopridošli igrač u Slaven Belupo u novoj godini. Dvadesetogodišnjak, koji je prije dvije sezone bio označen kao ponajveći talent Osijeka, došao je iz BSK Bijelo Brdo, gdje je proteklih godinu i pol dana odigrao gotovo 50 prvenstvenih utakmica. Dobre igre sad mu je želja prezentirati i na najvećoj razini hrvatskog nogometa, što je poručio u razgovoru za klupske stranice.
Naglasio je da mu je drago što je došao u klub u kojem iz mlađih dana poznaje nekoliko igrača, ali i trenera, koji je vodio mlađe Slavenove generacije, kada je on igrao za Osijek. Tu su ga, napominje, i primijetili te sad i doveli, kad već priliku nije dobio u svojem Osijeku.
- Život piše svakakve priče, a ova moja s Osijekom i nije završila na najljepši način, iako sam se tamo najbolje osjećao. Naime, imao sam jednu veliku ozljedu, triput sam potrgao jedno te istu kost, išao na operaciju i nisu mi htjeli produžiti ugovor. Ja sam i dalje vjerovao u sebe, nastavio raditi, dobro se snašao u Bijelom Brdu, gdje mi je bilo jako lijepo i eto me sad u Slaven Belupu - pojasnio nam je i dodao da ovdje ne želi biti samo prolaznik, već se izboriti za najboljih 11.
- Svjestan sam da je ovdje jača konkurencija, ali pokušat ću se izboriti pred trenerom i svima da pronađem mjesto u prvom sastavu. Ali ne bih se previše hvalio, isticao, nisam takva osoba, idem kopati rudnik pa ćemo vidjeti gdje će me to odvesti - iskreno je poručio. Zanimljivo, jednu utakmicu u elitnom rangu hrvatskog nogometa već je odigrao i to upravo protiv Slaven Belupa. Tu utakmicu, koju je igrao u dresu Osijeka, ne pamti po najboljem.
- Taj debi nije bio baš slavan. Imao sam 16, 17 godina i napravio sam pri našem vodstvu penal na Peroševiću, s kojim sam kasnije dijelio svlačionicu u BSK, što je zgodna anegdota. Taj penal nagovijestio je preokret Slaven Belupa, koji je na kraju slavio 2:1 - prisjetio se debija Mažar. Kaže da je u međuvremenu pratio naš klub i naglasio jedno ime.
- Mogu samo reći Adriano Jagušić. Stvarno me iznenadio. Poznajem ga od ranije, isto smo godište, igrali smo međusobno i svaka mu čast. Nadam se da ću i ja jednog dana biti kao on - pohvalio je suigrača i dodao da se najbolje osjeća u veznoj liniji, jer voli igrati s loptom u nogama. Kao i svaki igrač, stavio je pred sebe neke ciljeve, uz obećanje da će na svakom treningu dati zadnji atom snage, kako bi zadovoljio trenera i suigrače. Što se, pak, tiče klupskih ciljeva, volio bi sa Slavenom otići što dalje u prvenstvu.
- Nadam se da ćemo se potući za Europu. Napravio sam promjenu, iz druge preselio u prvu ligu, i odmah na treningu vidio fantastične igrače i poteze tako da je realno nadati se Europi - istaknuo je.
Osvrnuo se novi slavenaš i na slobodno vrijeme, koje voli provoditi s djevojkom, naglasio da voli pratiti sve sportove i poručio da se veseli životu u Koprivnici, unatoč tome što prvi put odlazi iz svoje Slavonije.
- Nema straha. Bio sam uoči prozivke dva dana u Koprivnici, vidio da je miran grad, idealan za nogometaša i to je najbitnije za mlade igrače poput mene - kazao je, između ostalog.
Što nam je sve na predstavljanu rekao veznjak, koji će nositi broj 20 na leđima, pogledajte u cijelom video intervjuu ispod ovog članka ili na našoj Youtube stranici.



.webp)



%201.png)


